Храм святого великомученика Георгия Победоносца - Новости

• СВЕТЛЫЙ ЧЕТВЕРГ
  • 12 Апрель 2018
  • Пустынный житель и в телеси Ангел/ и чудотворец явился еси, богоносе отче наш Иоанне,/ постом, бдением, молитвою Небесная дарования приим,/ исцеляеши недужныя и души верою притекающих ти./ Слава Давшему ти крепость,/ слава Венчавшему тя,// слава Действующему тобою всем исцеления.

• СВЕТЛАЯ СРЕДА
  • 11 Апрель 2018
  • От святыя иконы Твоея,/ о Владычице Богородице,/ исцеления и цельбы подаются обильно/ с верою и любовию приходящим к ней./ Тако и мою немощь посети/ и душу мою помилуй, Благая,// и тело исцели благодатию Твоею, Пречистая.

• ПАСХА ХРИСТОВА
  • 08 Апрель 2018
  • Христос воскресе из мертвых,/ смертию смерть поправ// и сущим во гробех живот даровав.

• ВЕЛИКАЯ СУББОТА
  • 07 Апрель 2018
  • Благообразный Иосиф,/ с Древа снем Пречистое Тело Твое,/ плащаницею чистою обвив и вонями,// во гробе нове покрыв положи. Егда снизшел еси к смерти, Животе Безсмертный,/ тогда ад умертвил еси блистанием Божества./ Егда же и умершия от преисподних воскресил еси,/ вся Силы Небесныя взываху:// Жизнодавче, Христе Боже наш, слава Тебе. Мироносицам женам при гробе представ, Ангел вопияше:/ мира мертвым суть прилична,// Христос же истления явися чуждь.

• ВЕЛИКАЯ ПЯТНИЦА
  • 06 Апрель 2018
  • Искупил ны еси от клятвы законныя/ Честною Твоею Кровию,/ на кресте пригвоздився, и копием прободся,/ безсмертие источил еси человеком,// Спасе наш, слава Тебе.